Ben jij een:
- jongere die de bewuste stap wil maken naar jouw volwassenheid,
- (bijna) afgestudeerde student, die de eerste baan wil kiezen die aansluit op wie jij echt bent en op wat jij te bieden hebt,
- professional, die meer persoonlijke verdieping zoekt in zijn of haar werk,
- manager, die vindt dat het systeem waar hij of zij in werkt, te weinig bijdraagt aan de oorspronkelijke doelstelling. Er is een diepgaande verandering nodig, waar hij/zij een belangrijke bijdrage in wil leveren,
- directeur van een eigen opgebouwd bedrijf, die hiervan afscheid wil nemen en een andere weg wil slaan,
- 60-plusser die bezig is om het werkende leven af te sluiten en die zich voorbereid op zijn pensioentijd.
In al deze voorbeelden helpt deze natuur retraite je om bewust afscheid te nemen van het oude, stil te staan bij deze overgang en de innerlijke inspiratie te ontdekken om invulling te geven aan de nieuwe fase in je leven
Bij natuurvolkeren is het heel normaal om voor een volgende levensfase de natuur in te gaan op vision quest. Afscheid nemen van het oude. De drempel overgaan in de natuur. Enkele dagen solo in de natuur zonder eten. Drinken uit de schone beekjes. Na afloop verrijkt, en vol energie beginnen met jouw nieuwe levensfase zoals jij dat ten diepste wil.
In de westerse wereld vergeten we vaak dit proces van afscheid nemen, de drempel overgaan en bewust voorbereiden op het nieuwe vaak nog onbekende. Afscheid nemen zijn leuke netwerkrecepties. De overgang van jeugd naar volwassenheid wordt gekenmerkt door een rijbewijs en een bul. De volgende loopbaanstap wordt eerder genomen op basis van het salaris, dan op basis van innerlijke motivatie. Er is geen tijd om nog stil te staan bij de vragen: “Welke rol wil ik nu echt als mens in deze nieuwe fase gaan vervullen? Wat neem ik mee en laat ik achter?” Vroegtijdige burn-out, verslavingen, depressies zijn vaak hier het gevolg van.
Je hebt nu de kans om jouw nieuwe fase in je (werkende) leven te starten op een natuur retraite met vision quest. We hebben een programma in de Sloveens ongerepte Alpen. Ook hebben we een natuur retraite met vision quest in de prachtige wildernis van Zuid-Afrika.
Natuur Retraite met Vision Quest in Slovenië
Wanneer:
Voorjaar 2012: 19 t/m 25 mei;
Najaar 2012:16 t/m 22 september;
Waar in Slovenië:
Omgeving Bavšica Planina, eerste en laatste overnachting in een berghut op 840 meter hoogte. Hoogste punt van programma ligt op 1700 meter.
Er wordt te voet gestart vanuit deze berghut. Het is mogelijk dat er op bepaalde hoogtes nog sneeuw ligt. Je slaapt in de open lucht tenzij het weer te slecht wordt. Op de route bevinden zich “schuilplaatsen” zoals kuilen, bomen, grotten en een enkele hut.
Voor de veiligheid krijg je een helm mee, deze hoef je niet continu te dragen. In sommige gevallen is het noodzakelijk, want je gaat immers de bergen in.
Rugzakken, gevuld met voedselpakket en water, staan voor je klaar.
Programma in Slovenië
1e dag: Aankomst Bovec centrum.
Je levert alles in wat niet nodig hebt. Ontvangst rugzakken en proviand, transfer naar Bavšica.
Laatste stuk naar berghut wordt te voet afgelegd. De berghut is alleen via een voetpad te bereiken.
Gezamenlijk bereiden van uitgebreid avonddiner en dineren bij kaarslicht.
Workshop: “Waar kom je vandaan?” Laatste overnachting in de berghut.
2e dag: Verlaten van de beschaving, start van de natuur retraite.
Workshop: “Twinkelingen van de toekomst.” Informatie en uitleg over het gebied en hoe om te gaan met deze natuur. Vertrek van de berghut. 1e natuurovernachting in de open lucht.
3e dag: start van de Vision Quest.
Workshop: “Voorbereidingen op de Vison Quest, een 24 tot 36 uurs solo verblijf in de natuur.” Je kiest een soloplaats. In de middag start iedereen met zijn of haar vision quest.
4e dag: Vision Quest solo.
5e dag: Terugkeer en dialoog.
Workshop: “Dialoog tussen verleden, natuur en nu.”
Laatste overnachting in de natuur.
6e dag: Einde van de ochtend terug in de berghut, einde van de natuur retraite.
Workshop: “Integratie naar de toekomst.”
‘s Avonds gezamenlijk een afsluitend diner.
7e dag: Terug naar de beschaving. Transfer naar Bovec.
Afscheid en vertrek naar Nederland of transfer naar Treviso/Venetië.
Inbegrepen in dit pakket:
gidsen; overnachtingen in berghut; alle maaltijden in berghut en natuur; helm; rugzak; toeristen belasting; vergunningen voor wildovernachtingen in nationaal natuurpark.
Natuur Retraite met Vision Quest is bedoeld voor iedereen die:
- toe is aan een volgende fase van zijn/haar leven;
- op zoek is naar een nieuwe toekomst en nog niet precies weet hoe die eruit moet zien;
- geïnteresseerd is in werken vanuit passie en bezieling;
- eigen inspiratiebronnen wil ontdekken of zichzelf beter wil leren kennen;
- bereid is om afscheid te nemen van wat hem nu nog vasthoudt en de stap te zetten naar het nieuwe avontuur;
- open staat voor de spirituele facetten van de natuur.






